UFUK AKYILDIZ

Dj , Remix yapımcısı , Aranjör ve Müzik Direktörüdür.

1971 yılında İstanbul’da doğmuştur.

Çalışma hayatına 1988 yılında Metronom Müzik’de başlayıp 1990 yılı itibarı ile eğlence sektöründe profesyonel olarak çalışmaya devam etmiştir.

Yurtiçi ve yurtdışında bir çok özel davet ve eventlerde de Dj Performans sergilemiş olup 2009 yılı itibarı ile de İstanbul gece hayatının en önemli markası REINA’ya Müzik Direktörü ve Resident Dj olarak (2009 - 2017) göreve getirilmiştir.

Bu süre zarfında REINA’ya uluslararası satış rekorları kırdıran 10 adet Reina Müzik Albümü hazırlamıştır.

Türkiye’de gündemde olan bir çok sanatçı ile çalışmış (Demet Akalın - Sinan Akçıl - Serdar Ortaç - Bengü - Soner Sarıkabadayı - Ferhat Göçer) ve onların albümlerine remiksler yapmıştır.

Ayrıca kendi adına yapmış olduğu son çalışmaları Fuerte ve İstanbul ile yurtiçi ve yurtdışı müzik listelerinde uzun süre başa oynamış ve yüksek satış rakamlarına ulaşmıştır. İstanbul adlı yapımı ile uluslararası bilinirliği olan Magic Deep by Claude Challe ve Mykonos 17 by Easy Coutiel Müzik CD’lerinde de yer almıştır.

Stüdyo çalışmalarına ve Dj Performanslarına devam etmekte olan Ufuk Akyıldız pek yakın bir tarihte kendi adını taşıyan ilk albümünü de satışa sunacaktır.

En büyük hobisi ise şapka koleksiyonu yapmaktır.